Paskuqan – Hajdutët i vjedhin makinën, policia e gjen të braktisur tek diga e liqenit

255

Tre persona kanë hyrë në banesën enjë shtetasi në Paskuqan 2 për të kryer grabitje.

Policia informon se grabitja është shënuar rreth orës 02;56 minuta në banesën e shtetasit K.P pranë një karburanti dhe dyshohet se kanë qenë të armatosur.

Një orë më vonë policia informon se automjeti që kanë grabitur është gjetur i braktisur tek diga e liqenit në Paskuqan.

Policia informon: “Këta shtetas, kanë kontrolluar banesën dhe kanë vjedhur, tre aparate telefonik, shumën monetare prej 32.000 Lekë dhe automjetin tip “Volkswagen. Rreth orës 03:50, automjeti është gjendur i braktisur tek diga e liqenit në Paskuqan.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.