Pamje të rënda/ Humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me kamionin në Dimal, e reja niset me urgjencë drejt Traumës

115
Sigal

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me aksidentin e rëndë që ndodhi sot në aksin Dimal-Berat, ku një 27-vjeçare ka mbetur e plagosur.

Justina Gjata, e cila udhëtonte e vetme në mjetin tip Volswagen ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka kaluar në krahun tjetër të rrugës, duke u përplasur kokë më kokë me një kamion.

Ndonëse të resë iu dha ndihma mjekësore në spitalin e Beratit, ajo është transportuar me urgjencë drejt Traumës, pasi ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.