PAA: Kryetari Duka i shpreh ngushёllimet familjes Bello pёr humbjen e mikut tё tij Profesor Marko Bello

675
Sigal

 

Një lajm i hidhur, i pabesueshёm edhe në këtë vit të mbrapshtё.

Miku buzagaz, bashkëpuntor i kohëve të vjetra dhe sfidave të reja, ishte një vlerë e shtuar në jetën e secilit prej nesh që kemi pasur fatin të ndajmë me Markon momente jete.

Një humbje e madhe për sferën tonë publike, të cilës do t’i mungojë angazhimi i një ofintelektuali aktiv si Profesor Marko.

Ngushëllimet më të ndjera familjes Bello, i jam pranë në këtë dhimbje tronditëse.

Lamtumirë Marko. I paharruar kujtimi yt!