Në mesditë reshje shiu, moti për çdo qytet

326
Sigal

Moti sot parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të ulët e mesatar kryesisht nga orët e mesditës deri në ato të pasdites.

Lokalisht në orët e mesditës reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike si dhe rrebeshe shoqëruar me breshër.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-jugperëndim e lehtë e mesatare, kryesisht në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 16/26 Diell pak shi
Kukës 13/28 Diell shi
Lezhë 16/26 Diell pak shi
Dibër 11/24 Diell shi
Durrës 16/27 Diell pak shi
Tiranë 17/29 Diell shi
Elbasan 14/27 Diell shi
Berat 14/29 Diell shi
Vlorë 16/28 Diell pak shi
Korçë 11/25 Diell pak shi
Gjirokastër 9/28 Diell shi
Sarandë 14/27 Diell pak shi.