Në bregdet vijon moti me diell, temperatura deri në 36°C

261
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e martë moti parashikohet i kthjellët me vranësira në shtim prej orëve të paradites e kryesisht në mesditë në veri, male dhe pjesërisht në zonën qendrore.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet dhe pjesërisht mesatar në këto zona gjatë orëve të mesditës.

Era do të jetë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-8m/sek. Valëzimi i forcës në det do jetë 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET  Temperaturat në °C

Shkodër 21/35 diell shi

Kukës 18/32 diell shi

Lezhë 21/35 re diell

Dibër 15/31 diell shi

Durrës 22/35 re diell

Tiranë 19/34 re diell

Elbasan 22/35 diell shi

Berat 19/36 re diell

Vlorë 21/34 re diell

Korcë 15/29 diell shi

Gjirokastër 18/36 diell re

Sarandë 19/33 re diell.