Ndërron jetë në moshën 76-vjeçare aktori i estradës së Tiranës Vegim Xhani

474
Aktori i njohur Vegim Xhani ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 76-vjeçare. Nga raportimet e para mësohet se Xhani u nda nga jeta për shkak të një ataku në zemër.
Xhani ka qenë aktor i estradës së Tiranës dhe disa nga filmat e kinematografisë shqiptare ku ai ka marrë pjesë janë “Kur hiqen maskat” (1975), “Vajzat me kordele të kuqe” (1978) e “Shtigje Lufte” (19974).
Sigal