Moti për sot! Kthjellime dhe diell, ja sa do të shkojnë temperaturat sot

8
Sigal

Vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me altrenime kthjellimesh si dhe vranësira kalimtare këto kryesisht deri në orët e mesditës e më pas mot përsëri i kthjellët.

Era do të fryjë me shpejtësi mesatatare deri në 5m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen në zonat malore 13 deri 30°C, në zonat e ulëta 11 deri 35°C dhe në zonat bregdetare 16 deri 32°C.