Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

13
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 98.2 lekë dhe do të shitet me 99.5 lekë.

Euro do blihet me 105.7 lekë dhe do të shitet me 106.5 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 109.5 lekë dhe do të shitet me 110.7 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 122 lekë dhe do të shitet me 123.3 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë