Megaoperacioni me pjesëmarrjen e RENEA e FNSH, shkon në 200 numri i të arrestuarve, detajet

47
Sigal

Policia në sajë të një operacioni të zhvilluar, ka arrestuar 150 persona. “BalkanWeb” mëson se këta persona janë arrestuar në kuadër të një operacioni antidrogë. Mësohet se Policia ka sekuestruar rreth 3 kg kokainë dhe 15 kg kanabis në kryeqytet.

Raportohet se arrestimet janë bërë me urdhër të prokurorive të disa rretheve si Tiranë, Durrës, Fier, Elbasan.

Për ekzekutimin e vendimeve që janë dhënë për qindra persona, po marrin pjesë RENEA, FNSH dhe qindra punonjës policie.

Personat e përfshirë në këtë rrjet, shpërndanin kanabis, kokainë dhe heroinë. Ndërkohë, hetimi ka nisur muaj më parë, ku policia hetoi lidhjet e personave të arrestuar më herët për shpërndarje dhe zbuloi anëtarët e tjerë.