Moti merr “kthesën”, kryeqyteti përfshihet nga reshje të dendura shiu dhe breshëri

119
Sigal

Reshje të dendura shiu dhe breshëri kanë përfshirë kryeqytetin mesditën e sotme. Tirana është pushtuar nga stuhitë e breshërit që kanë krijuar probleme në qarkullim.  Sinoptikanët kanë parashikuar një mot të paqëndrueshëm për të paktën tre ditët në vijim. Sipas tyre, rrebeshet afatshkurtra të shiut do të jenë më të dukshme mbrëmjen e së shtunës dhe mëngjesin e së dielës.