Mjeti përmbyset në kanal / Aksident në aksin Korçë – Pogradec

272
Sigal

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin nacional Korçë – Pogradec, pranë fshatit Zvrvaskë.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një mjet ka dalë nga rruga dhe më pas është përmbysur në një kanal.

Si pasojë e këtij askidenti, drejtuesi i mjetit ka marrë plagë të lehta.

Ndërsa, policia po punon për zbardhjen dhe shkaqet e këtij aksidenti.