Mat/ Një 17- vjeçar aksidenton 6-vjeçaren me motoçikletë

478
Uniformat blu të Matit kanë arrestuar një 17-vjeçar pasi aksidentoi lehtë një 6-vjeçare ndërsa drejtonte motoçiklitën e tij.
Sigal

Arrestimi i 17-vjeçarit O.D., lindur dhe banues në fshatin Dars të rrethi Mat, u në vendin e aksidentit, ndërsa oficerët konstatuan se ai nuk kishte leje drejtimi.
Aksidenti ndodhi në hyrje të qytetit të Klosit, në afërsi të shkollës së mesme të këtij qyteti.