Makina me shpejtësi përplas 18-vjeçaren, dërgohet me urgjenë drejt spitalit

126

Pak momente më parë ka ndodhur një aksident në afërsi të fshatit Buçimas, në Pogradec.

Është raportuar se një makinë ka përplasur një vajzë 18-vjeçare, e cila ishte duke kaluar rrugën.

Vajza ka marrë dëmtime dhe po transportohet me urgjencë që drejt spitalit, megjithatë thuhet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit, dhe po bën zbardhjen e rrethanave te aksidentit.