Llogaraja mbulohet nga dëbora! Disa fshatra mbeten pa energji elektrike

130
Sigal

Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para.

Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në petkun e dëborës. Rrugët janë të kalueshme pasi dy borëpastruese kanë punuar për hapjen e tyre.

Mirëpo problematike qëndron situata me energjinë elektrike. Prej dy ditësh, defektet në linjat e tensionit kanë bërë që fshati Llogara të jetë pa energji elektrike.