Kthjellime dhe vranësira të pakta, si do të ndryshojnë temperaturat sot

57

Ditën e enjte, moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje–Veriperëndim 1-10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 9/21 Diell pak re

Kukës 7/19 Diell pak re

Lezhë 10/22 Diell pak re

Dibër 5/17 Diell pak re

Durrës 12/25 Diell pak re

Tiranë 11/24 Diell pak re

Elbasan 12/25 Diell pak re

Berat 8/26 Diell pak re

Vlorë 14/25 Diell pak re

Korcë 6/18 Diell pak re

Gjirokastër 7/23 Diell pak re

Sarandë 12/25 Diell pak re.