Konfirmohet shqiptari i parë i prekur nga Koronavirus

558
Sigal

Është konfirmuar rasti i parë i një shqiptari nga Kuçova i prekur nga koronavirusi banues në Codogna, 43 vjeç, Itali.

I shtruar në spital e të afërmit thonë se e ka kaluar virusin, por vazhdon të qëndrojë në spital.

Nuk japin më shumë informacion për shkak të ruajtjes së privatësisë, por thonë që ai tani është në gjendje të mirë shëndetesore.

Ende nuk është bërë i ditur emri dhe mosha e shqiptarit të prekur.