Kokaina në Durrës, arrestohet agjenti doganor dhe ai i AKU-së

170
Sigal

Disa ditë më parë në Portin e Durrësit u kapën 119 kilogramë kokainë në një konteiner me banane.

Pas kësaj ngjarje, mësohet se sonte janë vënë në pranga një agjent i AKU-së dhe një agjent doganor në Durrës.

Së paku tre nëpunës në Portin e Durrësit priten që të arrestohen sonte, për kapjen e madhe të sasisë së kokainës.

Droga u kap më datë 31 dhjetor 2021.