“Dy ditë nga ndajnë nga çlirimi i PD” Garo u bën thirrje deputetëve demokratë: Distancohuni nga banditët e armatosur, nuk përballen dot me…

183
Sigal

Zëdhënësja e foltores, Floriana Garo ka reaguar mbrëmjen e sotme për pamjet ku u shfaqën një grup personash të rinj të cilët ishin të mbuluar me fytyrë dhe gjithashtu raportohet se kanë qenë të armatosur.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin e saj social, Garo tha se vetëm 2 ditë na ndanin nga çlirimi i PD prej pengut të kryeministrit Edi Rama duke shigjetuar në këtë rast kreun e PD, Lulzim Basha.

Ndër të tjera ajo u bëri thirrje deputetëve demokratë që të distancoheshin nga këta persona të armatosur pasi asgjë nuk do mund të ndalonte vullnetin e lirë të demokratëve.

Postimi i plotë nga Floriana Garo:

Dy dite nga protesta e demokrateve per te cliruar Partine Demokratike nga pengu i Edi Rames, foto te publikuara ne media tregojne qarte se Lulzim Brava po e mbush seline me njerez te armatosur dhe dyer te blinduara me shpresen se do mund te ndale vullnetin e demokrateve te shprehur qarte ne Kuvendin e dt 11 Dhjetor e me pas referndumin historik te dt 18 Dhjetor.

Edi Rama dhe pengu i tij Lulzim Brava kerkojne me kete perpjekje te fundit te vendosin dhunen e pakices mbi vullnetin e lire te shumices e te shkaterrojne keshtu pluralizmin politik ne Shqiperi. Kjo eshte e pashprese!

U bejme thirrje deputeteve te Partise Demokratike te distancohen nga aventurat paramilitare te Lulzim Braves qe u mbyll dyert deputeteve dhe demokrateve duke blinduar brenda selise bandite te armatosur.

Ne dt 8 Janar demokratet do ndahen pergjithmone nga opozita e korruptuar e Lulzim Braves dhe nga pazaret e tij me Edi Ramen ne kurriz te sakrificave te tyre! Ne dt 8 Janar demokratet do ndahen perfundimisht nga nje individ qe shet kontributin dhe sakrificat e tyre per koncesione dhe favore personale nga pushteti!

Nuk ka brave, dere te blinduar apo bandite me apo pa maska qe do mund te perballen me vullnetin e demokrateve te lire!

Ne dt 8 Janar fillojme rrugetimin drejt fitores!