Kina ndihmon Shqipërinë me teste për COVID-19, ISHP: Një gjest bujarie i një vendi të madh!

134

Kina ka ndihmuar Shqipërinë, në këto ditë të vështira të përhapjes së koronavirusit, duke dhuruar teste për COVID-19.

Lajmin e bën të ditur Instituti i Shëndetit Publik, teksa falënderon ambasadën kineze në Tiranë për këtë ndihmë ndaj vendit tonë.

“Instituti i Shëndetit Publik falënderon ambasadën kineze në Tiranë për mbështetjen që i bëri sot duke dhuruar teste për COVID-19.
👉🏻 Kjo nuk është vetëm një ndihmë në këto momente të vështira, por edhe një gjest bujarie i një vendi të madh dhe me zemër ♥️ akoma edhe më të madhe.
🇨🇳 🤝 🇦🇱
Falenderime dhe mirënjohje pa fund qeverisë kineze për kujdesin e treguar ndaj popullit shqiptar! 🙏🙏”, shkruan ISHP në rrjetet sociale.

 

Instituti i Shëndetit Publik falënderon ambasadën kineze në Tiranë për mbështetjen që i bëri sot duke dhuruar teste për…

Gepostet von Instituti i Shëndetit Publik – Faqja zyrtare am Mittwoch, 1. April 2020