Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

20
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.4 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 103.6 lekë dhe do të shitet me 104.3 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 107.8 lekë dhe do të shitet me 108.6 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do të blihet me 120.6 lekë dhe do të shitet me 121.6 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë