Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

25
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 94.8 lekë dhe do të shitet me 95.8 lekë.

Euro do të blihet me 102.1 lekë dhe do të shitet me 102.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 104 lekë dhe do të shitet me 105 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 119 lekë dhe do të shitet 120 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë