Kapen 53 kg drogë në Greqi, pranga dy shqiptarëve

473
Sigal

Policia greke ka sekuestruar rreth 56 kg drogë dhe ka vënë në pranga dy shqiptarë. Mësohet se policia ka ndjekur një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër.

Mjeti është arritur të ndalohet në Agio Dimitri, Artë. Në pranga kanë përfunduar dy shqiptare, 52 dhe 63 vjeç.

Brenda në mjet janë gjetur dhe sekuestruar 53 pako me 55 kg 650 gram marijuanë si dhe 2 celularë.