Ish-drejtori i Postës, Ervin Bushati thotë se 2 MLN EURO nuk është ndonjë shifër e madhe

53
Sigal

Të gjithë keni dëgjuar tashmë për ligjin e ri të qeverisë Rama, ku një individ mund të deklarojë deri në 2 MLN EURO, pa patur nevojë të provojë burimin. Me këtë ligj, Rama u ka dhënë një dorë trafikantëve të drogës dhe politikanëve të korruptuar të cilët mund të deklarojnë shuma marramendëse, pa pasur nevojë të thonë se ku dhe si i kanë fituar. Gjithashtu, mund t’i shpërndajnë paratë në llogari në emrat e familjarëve dhe nuk do jetë çudi kur të dëgjojmë që familja e një politikani rilindas ka miliona euro.

Qeveria e Ramës duket shumë e vendosur për miratimin e këtij ligji dhe 2 MLN euro, sipas tyre nuk është ndonjë shifër e madhe.

Këtë e ka konfirmuar edhe ish-drejtori i Postës Shqiptare, Ervin Bushati. Në një studio televizive ai ka thënë se po flasin për shifra deri në 2 mln euro, që nuk është ndonjë vlerë e madhe lekësh.

Më konkretisht, Bushati u shpreh:

Prandaj pra deri në 2 milionë euro. Nuk flitet për shuma të mëdha. Max është 2 MLN euro.