I nxehti afrikan, ja sa gradë do të arrijnë temperaturat sot

55
Sigal

Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të shoqëruara me reshje shiu dhe stuhi në verilindje dhe juglindje pasdite. Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-24 gjatë ditës 31 °C në veri deri në 33-39°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.