Sigal

Dy operacione nga policia greke kanë vënë në pranga dy shqiptarë, si autorë të dyshuar të trafikimit të lëndëve narkotike.

Në rastin e parë, u kapën dy shqiptarë 29 dhe 24 vjeç, të cilët transportonin me këmbë 51 kg kanabis, e fshehur në disa çanta.

Ndërsa në rastin e dytë, një 30-vjeçar shqiptar u arrestua duke transportuar me makinë 77 kg marijuanë. Përveç drogës, atij iu sekuestruan 1370 Euro dhe 3 celularë.

Emrat e tre shqiptarëve të arrestuar nuk janë bërë publike. Hetimet vazhdojnë për të zbuluar nëse ka persona të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.