Gazeta Telegraf/Korçë-Arrestohet dhe kapet në flagrancë një shtetas pa leje drejtimi

483
Sigal

 

Specialistët
e Seksionit  për  Policinë 
Rrugore në Pogradec, bënë  kapjen  dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit :

Arjan Xhukellari, 30
vjeç, banues në fshatin Vërdovë.

Arrestimi
i tij u bë pasi, ky shtetas në fshatin Vërdovë, u kap duke drejtuar mjetin
kamion tip “Mercedes- Benz” me targa AA 367 HV, i papajisur me leje drejtimi.

Materialet
i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprën penale: “Drejtimi
i automjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.