Gati për fundjavën? Ja surprizat që ka rezervuar moti…

128
Sigal

Fundjava do të kenë mot kryesisht të kthjellët e vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Në Alpe dhe përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Era nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa në orët e pasdites të së diel era fiton intensitet deri në 15m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare.ImageImage