Flakë gjigande dhe shtëllunga tymi, përfshihet nga zjarri një pus nafte në Patos

151
Sigal

Zjarr në një gropë nafte bruto pranë një pusi naftë në Patos.

Zjarri ka rënë në pusin në pronësi të ndërmarrjes së nxjerrjes së naftës në fshatin Kuqar.

Në lidhje me ngjarjen u njoftua shërbimi zjarrfikës, ndërsa zjarri u vu nën kontroll.

Mësohet se nga zjarri nuk ka pasur dëme materiale.