Dyshohet se mbyti me qese nënën e tij, gjykata cakton masën e sigurisë për 24-vjeçarin

63
Sigal

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg, për 24 vjeçarin, Albi Muhollari, i cili mbyti me qese plastmasi nënën e tij në Përmet.

Muhollari ka dyshime se kreu krimin, duke mbytur nënën e tij Zeniat Muhollari me platstmas. 24-vjeçari mbaroi studimet në Amerikë dhe është ekselent, ndërkohë dyshohet se vuan nga probleme me depresionin.

24-vjecari pak ditë më parë, ka kyçur gojën para Policisë. Ai ka qenë prej dy ditësh në gjendje të rënduar psikologjike dhe se nuk ka mundur të shpjegojë asgjë në lidhje me shkaqet që e çuan në atë akt makabër.