Ditë me diell, temperatura deri në 24 gradë! Parashikimi i motit

149
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Nëpër lugina do të ketë në orët e mëngjesit mjegull të dendur apo mjegullinë si dhe vesë. Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-6 m/sek ndërsa në bregdet 8-10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 5/22 Diell

Kukës 2/15 Diell re

Lezhë 10/22 Diell

Dibër 2/16 Diell re

Durrës 9/22 Diell

Tiranë 8/23 Diell

Elbasan 11/23 Diell re

Berat 4/24 Diell

Vlorë 9/23 Diell

Korçë 2/16 Diell re

Gjirokastër 4/22 Diell

Sarandë 11/23 Diell.