Dita sot nis me temperatura të larta, mësoni si do të ndryshojnë gjatë ditës

302
Sigal

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në relievet malorë.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 13/32°C

Zonat e ulëta 16/35°C

Zonat bregdetare 19/34°C.