Digjet makina e policit në Përrenjas. Ngjarja dyshohet e qëllimshme, policia jep detaje

169
Sigal

Është djegur këtë paradite makina e oficerit të Policisë Gjyqësore në Postën policore të Përrenjasit, Pëllumb Radiçi.

Dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme, për shkak të detyrës.

Prrenjas/ Informacion paraprak

Më datë 12.07.2021, rreth orës 23:45, mjeti tip “Golf”, në pronësi të shtetasit P.R., i cili ishte i parkuar para banesës ka marrë flakë dhe për pasojë mjeti është djegur pjesërishtë.

Nga hetime paraprake dyshohet se mjeti ka marrë flakë si pasojë e një shkëndije elektrike, vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.