Detaje të reja rreth tragjedisë në familjen Tola në Bulqizë, ekspertët gjejnë në banesë një…

129

Mbetet ende e paqartë ajo që qëndron pas tragjedisë në familjen Lala në fshatin Ostren të Bulqizës, ku humbën jetën tre pjesëtarë, ndërsa në spital gjendet edhe një vajzë.

Grupi hetimor ka gjetur pranë banesës një shishe të vogël 50 gramëshe.

Familjarët thanë se ajo mbante pesticide për patatet, ndërsa është dërguar për ekzaminim në laborator për të zbuluar nëse ishte ajo shkaku që i mori jetën Rajmonda Tolës, vajzës së saj Rudinës dhe djalit Fationit. Kryefamiljari ishte në Greqi si emigrant.

Tragjedia natën midis të enjtes dhe të premtes, ndërsa ishte kunata e gruas ajo që zbuloi ngjarjen e rëndë thuajse rreth orëve të mesditës pasi dera e familjes nuk ishte hapur.