Dëbora bllokon kufirin Kosovë-Mali i Zi

118
Sigal

Për shkak të trashësisë së madhe të dëborës është mbyllur pika kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Qendra për Menaxhimin Kufitar njoftoi të hënën se rruga është bllokuar nga bora dhe përkohësisht është ndaluar lëvizja.

Nga ana tjetër, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se priten reshje të borës në zona të larta malore.