Bie dëbora e parë, zbardhen zonat malore në Korçë

54
Sigal

Zonat malore në qarkun e Korçës janë përfshirë nga reshjet e para të dëborës në orët e para të mëngjesit.

Temperaturat kanë rënë në nivelet 3°. Reshje bore ka pasur në Malin e Gramozit në Kolonjë dhe në Mokër të Pogradecit.

Reshjet kanë qenë të lehta dhe nuk kanë shkaktuar probleme.