Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Rrugën e Kombit, në afërsi të fshatit Reps. Një automjet tip “Benz”, ka qenë me shpejtësi të madhe, kur drejtuesi ka humbur kontrollin. Për pasojë, automjeti është përplasur dhe ka hyrë poshtë trafikndarëses. Nga ky aksident, janë plagosur dy persona.

Nga hetimet paraprake, bëhet e ditur se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe, m,b mbi150 km/h.