Arrestohet 61-vjeçari në Korçë dhe procedohet një tjetër

24
Sigal

Policia ka arrestuar 61-vjeçarin me iniciale M.GJ pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe 2 djemve të tyre, si dhe se i ka kanosur ata.

Policia nisi procedimin për 59-vjeçarin me iniciale D.SH pasi në fshat dyshohet se ka ndezur zjarr në një sipërfaqe toke në pronësi të tij, për të djegur barishte, dhe për pasojë ka shkaktuar ndotje të ajrit, si dhe është dëmtuar rrjeti ujitës i fshatit.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll arrestuan në flagrancë shtetasin M. Gj., 61 vjeç, banues në fshatin Baban, Devoll, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe 2 djemve të tyre, si dhe se i ka kanosur ata.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kolonjë referuan materialet në Prokurori, ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. Sh., 59 vjeç, banues në fshatin Mollas, pasi në fshat dyshohet se ka ndezur zjarr në një sipërfaqe toke në pronësi të tij, për të djegur barishte, dhe për pasojë ka shkaktuar ndotje të ajrit, si dhe është dëmtuar rrjeti ujitës i fshatit. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.