Alternime kthjellimesh dhe vranësira, moti për çdo qytet

135
Sigal

Moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të përkohshme të karakterit lokal me intensitet të ulët.

Në mesditë përgjatë relieveve malore në veri e lindje, reshje në formë shtrëngatash me rrufe.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim mesatare dhe në bregdet fiton shpejtësi. Deti parashikohet i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 13/24 shi diell

Kukës 10/20 shi diell rrufe

Lezhë 14/24 shi diell

Dibër 7/16 shi diell rrufe

Durrës 15/23 re diell

Tiranë 14/24 re diell

Elbasan 13/22 re diell

Berat 10/24 re diell

Vlorë 13/23 re diell

Korçë 8/18 re diell

Gjirokastër 11/22 re diell

Sarandë 14/22 re diell.