Aksidenti në Elbasan/ Kamionçina përplaset me ‘Fordin’, ndërron jetën një nga pasagjerët

81
Sigal

Policia e Elbasanit ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi aksidentin e rëndë të ndodhur në fshatin Lazaren të Elbasanit, ku si pasojë e përplasjes së dy automjeteve ka humbur jetën një person.

Peqin/ Informacion paraprak

Më datë 11.06.2021, rreth orës 21:20, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Lazaren, Peqin, janë përplasur mjetet Kamioçin dhe mjeti tip “Ford”, si pasojë e aksidentit ka ndëruar jetë pasagjeri në mjetin tip ” Ford”.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.