Aksident në aksin Korçë-Boboshticë, makina përplas rëndë 60-vjeçarin

318
Sigal

Një aksident i rëndë është regjistruar në rrugën Korçë-Boboshticë.

Nga të dhënat e para mësohet se një mjet tip “Benz” ka përplasur një shtetas rreth 60 vjeç, duke braktisur më pas mjetin.

I plagosuri është transportuar në spitalin e Tiranës dhe raportohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të saj