Ylli i futbollit e kërkon me çdo kusht transferimin te Barcelona

152
Mundodeportivo shkruan se mesfushori brazilian, Paulinho, shpreson që gjatë javës së ardhshme të transferohet te skuadra nga ‘Camp Nou’.
28 vjeçari është pjesë e Guangzhou Evergrande në Kinë, skuadër kjo që ka refuzuar ofertën e parë prej 20 milionëve për mesfushorin.
Por, Paulinho shpreson që shumë shpejtë të gjendet një zgjidhje, dhe transferimi i tij te Barcelona te kompletohet.
“Jam befasuar se si klubi nuk i është përgjigjur ende Barcelonës, duke dalë vetëm në media për të refuzuar ofertën”, deklaroi Paulinho.
“Nuk kam mundur të flasë me presidentin e klubit, por shpresoj që kur Barcelona të vijë sërish, Guangzhou do të zgjidhë gjithçka që transferimi të përfundojë sa më parë”