Teuta dhe Kamza fitojnë “betejat” e mbijetesës, Gjoka jep dorëheqjen nga Vllaznia

180
U luajtën sot 5 takimet e vlefshme për javën e 34-t të Kategorisë Superiore. Ku u regjistruan këto rezultate. Partizani mposhti Vllazninë me rezultatin 2-0, duke e zhytur drejt rënies nga kategoria. Pas humbjes, trajneri i Vllaznis⌂, Ernest Gjoka, dha dorëhqjen. Kamza dhe Teuta i fituan takimet e tyre, duke hedhur hapa pozitive në “betejat” e tyre.
Durrsakët e Gentian Begesë mposhtën Skënderbeun me rezultatin 1-3, ndërsa Kamza triumfoi ndaj Flamurtarit me rezultatin 1-0, falë golit të Plakut. Dueli i Europës, mes Kukësit dhe Luftëtarit përfundoi me rezultatin 2-2, ndërsa Laçi mposhti lehtësisht Lushnjën.