Plasnin polemikat/ Piatek vjedh një penallti dhe më pas e shënon vet

242

Milani ka arritur që të zhbllokojë duelin ndaj Bolognës, por e ka bërë këtë gjë mes polemikash.

Në minutën e 15-të, Krzysztof Piatek merr mjaft mirë një top dhe futet në zonë, por më pas siç shihet edhe nga pamjet bie shumë lehtë në tokë.

Gjithsesi gjyqtari Chiffi ishte i sigurt në vendimin e tij duke mos kërkuar as ndihmën e VAR. Nga pika e bardhë polaku realizoi duke i dhënë avantazhin kuqezinjve.