Mbyllet pjesa e parë, Dybala magjeps Barcelonën në “Juventus Stadium”

369
Juventusi e ka mbyllur 45 minutëshin e parë të sfidës shumë të rëndësishme kundër Barcelonës në avantazh të dyfishtë. Paulo Dybala është treguar mëse magjik duke realizuar dy herë në portën e blaugranëve dhe ngritur peshë zemrat e tifozëve bardhezinj.
Paulo Dybala second Goal HD – Juventus 2-0… 
Sulmuesi 21 vjeçar si fillim hapi sfidën në minutën e 7-të dhe më pas në të 22 realizoi për herë të dytë.
Paulo Dybala Goal HD – Juventus 1 – 0 Barcelona…
Juventusi në pjesën e parë i ka kryer në perfeksion urdhërat e trajnerit Max Allegri, por me një Barcelonë që ka treguar se është e paparashikueshme, pjesa e dytë premton të dhurojë emocione të tjera.