Maradona: Këtë lojtar të Realit nuk do ta shisja, por do ta bëja dhuratë

197
Diego Maradona nuk është një fans i yllit të Real Madridit, Gareth Bale
Tifozët dhe trajneri i Real Madridit, Zineine Zidane janë të lumtur për kthimin nga lëndimi të Gareth bale, i cili shënoi golin e fitores në gjysmëfinale të Kupës së Botës për Klube.
Por, fans i tij nuk është legjenda franceze, Diego Maradona, i cili thotë se Balen do ta bënte dhuratë.
“Bale nuk do ta shisja, do ta bëja dhuratë”, tha Maradona gjatë një interviste për AS.