Kosova e mbyll në barazim pjesën e parë përballë Bullgarisë

227

Kosova e ka mbyllur në barazim 1-1 pjesën e parë përballë Bullgarisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020.

“Dardanët” u dorëzuan 2 minuta nga fundi, Ivelin Popov  ishte ai i cili i ndëshkoi Kosovën duke depërtuar bukur dhe me një “predhë” të vërtetë realizoi supergol.

Ndërsa golin për Kosovën e realizoi Milot Rashica.