Zbulohet formacioni më i mirë “FIFA 2019” në skemën 4-3-3. Klubi më i përfaqësuar është Reali i Madridit me 4 futbollistë, ndërsa 7 lojtarët e tjerë janë të ekipeve të tilla si, Juventus, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Manchester City, Psg dhe Barcelona.  Sa i përket kombëtareve, kryeson Franca me tre elementë, e ndjekur nga Spanja me 2, ndërsa Brasili, Kroacia, Belgjika, Argjentina, Holanda dhe Portugalia kanë nga një përfaqësues.

Formcioni “FIFA 2019”:

Portier: David De Gea

Mbrojtës: Marcelo, Sergio Ramos, van Dijk, Varane.

Mesfushë: De Bruyne, Kante, Modric, Mbappe

Sulmues: Mbappe, Ronaldo, Messi