Benzema në merkato, derbi francez për shërbimet e tij

310
Një derbi francez për Karim Benzema. 
Sipas ‘Le10sport’, 4 skuadra të Ligue 1 kanë hapur një “luftë” për shërbimet e sulmuesit francez dhe do të tentojnë ta bëjnë të tyrin gjatë merkatos së verës.
Bëhet fjalë për ish-ekipin e tij Lyon, PSG, Marseille dhe Monaco, të cilët e shikojnë si prioritet transferimin e sulmesit madrilen.
Lyoni nuk e ka të sigurtë qëndrimin e Mariano Diaz pas interesimit të Atletico Madridit, ndërsa PSG e shikon si zëvëndësuesin perfekt të Cavanit.
Le10sport raportonn se Benzema e pëlqen mundësinë e një rikthimi në kampionatin francez, për t’iu rikthyer formës së tij të vjetër dhe për të shpresuar rikthimin tek kombëtarja franceze,edhe pse kjo e fundit duket gjeja më e vështirë.