E premte me shira, priten shtrëngata në zonat kodrinore-malore

894

Sot pritet të ketë reshje të dobëta në të gjitha qarqet, por lokalisht deri mesatare. Reshjet mund të shoqërohen me shtrëngata, kryesisht në pjesët kodrinore-malore të tyre gjatë pasditeve.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 18 / 25 °C
në vendet e ulëta: 17 / 27 °C
në vendet malore: 12 / 23 °C.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.