Ylli muzikës botërore tregon sa meshkuj ka patur në jetën e saj

362
NEW ORLEANS, LA - JULY 02: Mariah Carey performs at the Mercedes-Benz Superdome on July 2, 2016 in New Orleans, Louisiana. (Photo by Erika Goldring/Getty Images)

Është një nga këngëtaret më të njohura, por veç anës profesionale ajo ka qenë gjithnjë në vëmendje sa i përket edhe jetës sentimentale. Por gjatë një interviste për “Cosmopolitan” këngëtarja Mariah Carey është shprehur se gjatë jetës së saj ka patur vetëm 5 meshkuj.

“Nuk kam pasur shumë, por ka pasur varietete. Unë kam pasur vetëm 5 njerëz në jetën time dhe mund të them se jam pak puritane, krahasuar me të tjerët”, -është shprehur Carey.

Gjatë kësaj interviste ajo nuk i ka identifikuar meshkujt në jetën e saj por 4 prej tyre janë bëtë ditur në media prej kohësh. Carey ka qenë e martuar dy herë me Tommy Mottola dhe Nick Cannon, me të cilën ka edhe binjakët Monroe dhe Moroccan.

Më pas ajo ka qenë e fejuar me James Packer dhe tani është në një lidhje me Bryan Tanaka. Identiteti i personit të 5-të nuk bëhet i ditur, duke qenë se këngëtarja është përfolur për shumë histori dashurie gjatë këtyre viteve.